Rss

Co je to PDZ?

Zdravím

Nyní je čas na drobné odhalení mého nového projektu.  Jeho pracovní název je Příliš divoká zem a jedná se o post-apo sci-fi z prostředí České republiky. Tento projekt vzniká v autorské spolupráci s Tondou Kuttmanem, který píše svoji část děje.

Co to bude, až to bude?

Přemýšleli jste někdy, jak by to vypadalo, kdyby se opravdu Češi naštvali a vystříleli politiky? Tento román vám ukáže jednu z variant. Pozor! Nejedná se ovšem o komedii, nebo zábavné čtení. Román sám o sobě bude drsný, politicky nekorektní a někdo by mohl říci, že silně protiamerický a rasistický.

Rovnou říkám, že nic pro slabé povahy. Kniha nebude ukazovat válku jako čistou záležitost, jak se snaží některé filmy, hry a knihy.

Jak jsem již zmínil, jedná se post-apo. Bude to román rozdělený na dvě části psaný v ich-formě.  Děj se odehrává po prohrané občanské válce, kdy je celá ČR více méně opuštěná a zničená. Přežívají pouze zbytky AČR, kteří bojují proti okupačním silám, jež kdysi bývaly spojenci, konkrétně USA a Německo.

O čem to bude?

Kniha jako taková se zaměřuje na dvě osoby. Tou první je Ladislav Koutecký, jeden z mála přeživších bitvy o Prahu. Společně se svoji jednotkou podnikají přepady nepřítele a snaží se zvrátit už dávno prohranou válku.  Jeho hlavní dějová linie je prokládána vzpomínkami na bitvu a následné události.  Z dějové linky zatím nechci nic prozrazovat, snad jen to, že si svým způsobem bude utahovat z některých her a filmů.  A lidí, které znám osobně, (za což mi budou zřejmě velmi vděční.)

Druhou postavou je Študák. Jeho příběh je čistě pod taktovkou Toníka a kromě pár detailů z něj nejde nic prozradit.

Jak to vzniklo?

Před pár lety jsem dostal od svého kamaráda návrh na společný příběh odehrávající se ve zničené ČR. Po různých peripetiích celá práce vyzněla do ztracena. Nakonec zůstal krátký úvod. Když jsem při čištění počítače na tento úvod narazil, přemýšlel jsem, co s ním. Nakonec mně napadlo příběh předělat k obrazu svému a podle rčení: Největší stvůry jsou obyčejní lidé vypustit do světa.

Vznikl krátký příběh plný chyb, ke kterému jsem se nechtěl původně vracet. Když se ozval Toník, jestli by mohl zkusit z mé idey něco vyklepat, začala cesta za společnou knihou. Přes spoustu více, či méně pitomých návrhů vznikl děj současné knihy. Temný, cynický a místy okořeněný černým humorem.  Navíc, vzhledem k povaze děje se nebudou konat velké bitvy, ale spíše komorní drama skupiny lidí.

Co ještě dodat?

Jelikož sám nejsem voják a armádu znám více méně z knih a jiných médií, tak jsem si v rámci zvýšení autenticity bojů vzal k ruce experta na slovo vzatého- Lukáše Hoffmana. Tento bývalý člen ozbrojených složek mi pomáhá s technickými a taktickými detaily. Sám Lukáš se v knize nachází jako jedna z postav.

Datum vydání?

Pokud jde o vydání první části, odhaduji přelom roku 2014/15. Ovšem nerad bych předem říkal datum vydání. Roli hraje čas, jak můj, tak Tondův.  Pokud jde o druhou část, ještě nevím. Přál bych si rok 2016, ale to je opravdu ve hvězdách. Knihu bych rád distribuoval jako e-book za nějakou symbolickou částku.

Před vydáním knihy bude na youtube kanálu snipervinc ohlašovací video upozorňující na příchod knihy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *